O tvorcoch

HARVEY KEITEL (Profesor Nichols) je uznávaný herec a producent, držiteľ nominácie na Oscara a Zlatý glóbus. Objavil sa v snímkach ako Mean StreetsTaxi DriverThelma & LouisePulp FictionThe PianoBad LieutenantThe Grand Budapest Hotel a The Irishman.

SÔNIA BRAGA (Sestra Lucia) je brazílsko-americká herečka, ktorá si vyslúžila nominácie na Zlatý glóbus, cenu Emmy a BAFTA. V anglicky hovoriacom svete je známa svojím výkonom vo filmoch Kiss of the Spider Woman, Moon Over Parador a Dona Flor and Her Two Husbands, rovnako ako aj televíznym filmom “The Burning Season”.

 

STEPHANIE GIL (Lucia) začínala v divadle, no nedávno objavila aj vo filmoch Terminator: Dark Fate, The Best Summer of My Life a The (Silent) War. Objaví sa i v sérií od BBC, “The Salisbury Poisonings,” spolu s Markom Addym.

 

JOAQUIM DE ALMEIDA (Otec Ferreira) je známy filmovému i televíznemu publiku na celom svete. Pravidelne sa objavoval v seriáloch “Queen of the South”, nedávno ukončil nakrúcanie seriálu “Warrior Nun” pre Netflix a mohli sme ho vidieť vo filmoch ako Downsizing, The Hitman’s Bodyguard, Our Brand is Crisis, Fast Five a The Burning Plain.

JORGE LAMELAS (František) vo filme FATIMA debutoval. Mladý herec si však zahral hlavnú úlohu v španielskej produkcii muzikálu “Billy Elliot”. Sedem rokov študoval na English International College v rodnej Marbelle a tri roky na International College of Spain v Madride.

 

ALEJANDRA HOWARD (Hyacinta) vo filme FATIMA taktiež zažila svoj herecký debut. Deväťročná herečka si však zahrá i v pripravovanej dráme La Vampira de Barcelona, po boku populárnej Nory Navasovej.

GORAN VIŠNJIĆ (Arturo) je azda najznámejší svojou rolou Dr. Luku Kovaca v obľúbenej sérií “ER”, ktorá získala ako cenu Emmy, tak i Zlatý glóbus. Nedávno sme ho mohli vidieť v televíznych seriáloch “The Boys” (Amazon), “Santa Clarita Diet” (Netflix), no taktiež vo filmoch Asthma, The Counselor, The Girl With the Dragon TattooBeginners.

 

LÚCIA MONIZ (Mária) je oceňovaná herečka, ktorú do jej prelomovej úlohy obsadil Richard Curtis vo svojom Love Actually. Medzi jej mnohé divadelné počiny patrí rola Stelly v “A Streetcar Named Desire” od Tennesseeho Williamsa, rola v muzikáli ocenenom Pulitzerovou cenou “Next to Normal” či  hra Yasminy Rezy “Conversations After a Burial”.

MARCO PONTECORVO (režisér, scenárista) je talianský režisér a kameraman, ktorý má rozsiahle skúsenosti s réžiou pre medzinárodnú televíziu. Jeho celovečernými filmami sú dráma Pa-ra-da, ktorá získala ocenenie Pasinetti Award a bola nominovaná na dve ceny David di Donatello Awards a komédia Partly Cloudy with Sunny Spells, favorit viacerých festivalov.

ANDREA BOCELLI (interprét, pôvodná pieseň „Gratia Plena“) je celosvetovo uznávaná ikona slávnej talianskej vokálnej školy. Medzi jeho nespočetné ocenenia patrí okrem iného hviezda na hollywoodskom chodníku slávy, päť nominácií na cenu Grammy Award® a šesť nominácií na cenu Latin Grammy. K dnešnému dňu predal viac ako 90 miliónov albumov.